Wybielanie – blask w uśmiechu

Wybielanie zębów- metoda nakładkowa

Jest to system profesjonalnego wybielania, którą Pacjent przeprowadza sam w domu w domu, po wcześniejszej konsultacji ze stomatologiem.
Nocne wybielanie nakładkowe to metoda bezpieczna, gdyż na zęby działa preparat o mniejszym stężeniu przez dłuższy czas w porównaniu z wybielaniem lampą. Pozwala wybielić zęby o kilka odcieni w ciągu kilku dni. Jak każda metoda wybielania rozjaśnia tylko tkanki zęba, wszystkie wypełnienia, uzupełnienia protetyczne oraz korony nie zmieniają pod jej wpływem swojego koloru. Dlatego też zaleca się wybielanie zębów za pośrednictwem tej metody przed wykonaniem ostatecznych wypełnień kompozytowych, koron, czy licówek, by dopasować ich barwę do tej osiągniętej po zabiegu wybielania zębów. W celu uzyskania najlepszego efektu jest odczekanie dwóch tygodni w celu zagwarantowania optymalnego czasu na ustabilizowanie się koloru zębów.

Na czym polega zabieg?
Na podstawie wycisku szczęki i żuchwy Pacjent otrzymuje nakładki dostosowane indywidualnie do Pacjenta. Nakładki zakłada się na noc. Lekarz informuje Pacjenta, jak prawidłowo należy to zrobić: żel należy nakładać na wewnętrzną powierzchnię przednich ścianek nakładki, by wybielaniu poddać przednią część zębów – widoczną dla innych osób. Pacjenci, po przeszkoleniu, sami nakładają żel wybielający do nakładek.

Jaki jest efekt zabiegu?
Po zabiegu zęby są wybielone nawet o kilka odcieni. Duże rozjaśnienie zębów uzyskuje się już po pierwszej nocy. Wybielanie trwa od 7 do 10 dni, a efekt utrzymuje się około 2 lat (w zależności od diety, zabiegów higienizacyjnych oraz palenia tytoniu).  W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru (co trwa zwykle ok. 14 dni), lekarz stomatolog może wymienić uzupełnienia dobierając jaśniejszy kolor. W czasie wybielania niewielkiej liczby Pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu kilku dni po zakończeniu kuracji.

Zalety wybielania nakładkowego:

  • zupełny brak lub niewielka nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury w trakcie wybielania,
  • nakładki mogą być wykorzystane do ponownego wybielania,
  • Pacjent sam decyduje o stopniu rozjaśnienia zębów.
Leave a reply